Android 2.2: használhatatlan
2010.07.31. 11:36
Értem én, hogy az Android a plázacicák tucatterméke, de a 2.2-es verzióra már csak eljuthattak volna odáig, hogy a következő dolgok működjenek:
- multi PDP support (ez akár MMS-nél is fárasztó lehet, de egy vállalati környezetben, ahol az internet, és a céges hálózat más APN-en jön, egyenesen használhatatlanná teszi a telefont)
- ennek hiányában legalább tudna automatikus váltást az APN-ek között a lekért hostnév alapján. Kézzel váltogatni agyhalál, nem beszélve arról, hogy eleve lehetetlenné teszi az automatikus syncet, push emailt
- szerver (Exchange) oldali keresés az e-mailek között
- GAL lookup a kontaktoknál, beemelés a helyi kontakt listába onnan (elvileg vehetek a marketről ilyen programot: anyád)
- a tesztként megnyitott levélben éppenséggel egy word doc volt, az OS ehhez sem tartalmaz önmagában supportot
Ezek hiányában az Android sok embernek (aka üzleti felhasználás) csak egy gyémántporral teleszórt takonygombóc, olyan nélkülözhetetlen feature-ökkel, amelyeket az ősöreg WinMo-k is tudnak, hogy az állandó versenytársat(?), az iphone-t ne is említsük.
Azt hiszem a következő telefonom sem androidos lesz.
Szerző: blackshepherd
15 komment
Címkék: windows mobile exchange android gal froyo 2.2 frozen shit gal lookup multiple pdp
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
harakiri576 2010.08.03. 23:03:00
blackshepherd · http://suckit.blog.hu 2010.08.04. 18:39:41
Több cégvezetővel is beszéltem már, aki ilyenek miatt nem váltott winmo, nokia, blackberryről (és volt, aki az iphone-t kukázta volna).
fotofabrik 2010.08.06. 10:15:55
blackshepherd · http://suckit.blog.hu 2010.08.08. 23:19:08
nyelv-ész 2010.08.09. 21:14:22
Na ez a durva, nem az Android. Esetleg lehet tudni az okát ennek a ...khm... érdekes topológiának?
blackshepherd · http://suckit.blog.hu 2010.08.10. 22:03:27
Miért jó? Saját magad autentikálhatod a saját telefonjaidat, amelyek közvetlenül bejönnek a belső hálózatodba (általában azért egy tűzfalon keresztül). Ha a telefon tudja (az android nem), fent tud lenni a VPN-ben, és az interneten is külön VPN szoftver nélkül (és az intranet internet irányú fenyegetettsége nélkül, amit az internetre lógatott VPN GW okozna), a belső dolgokat a VPN-en, a többit kívül intézi, tudod távmenedzselni a készülékeket, policyt húzhatsz rá satöbbi.
Teljesen más világ, a buta androiddal elhiszem, hogy ez felfoghatatlan, de van ilyen is, sok cég fizet ezért a telkóknak.
k_chris 2010.08.11. 21:27:59
mindenesetre: ha már nagyvállalati környezetről beszélünk oda Cisco való (biztos jó...) nem pedig "sima VPN" és a Cisco VPNhez természetesen saját kliens progi kell Win és Linux alá ami nem engedi hogy a sima netes forgalmad a normál elérésedre routeolódjon és csak az intranetre menő forgalom menjen a kliensprogramon keresztül, annyira alacsonyszintre beépül a kliensprogram. SZAR CISCO, ezt az alapdolgot nem tudták megoldani.... áhhhhh..
nyelv-ész 2010.08.11. 21:57:46
Aki meg távoli telephelyről nyomul, vagy otthon dolgozik, annak a fent agyondicsért Cisco VPN kliens van a gépén, ami nagyon helyesen(!) nem engedi a VPN kapcsolat mellett más portok nyitvatartását, tehát a szőnyeg alatt nem csusszanhat be semmi.
Ettől függetlenül az APN-ek közti automatikus váltás hiánya valóban gáz.
xxyyzz 2010.08.12. 09:18:44
Hanem a kkv-k és mindenki más, akit a google magához akar láncolni a szolgálatatásaival.
Szerinted hány kkv-nak van exchange szervere? És hányan használnak gmailt, google docsot, stb?
Nagyvállalati környezetben meg amúgy sem értem, mit akar vki a saját telójával. A cég veszi neki. Ha jár neki. És akkor már olyat kap, ami a saját architektúrába is beillik.
Ja, hogy az "üzleti célú" telefonok nem olyan érintőképernyővel, kamerával, multimédiás képességekkel készülnek? Az kérem pediglen nem a google, hanem a készülékgyártók és velük szimbiózisban élő telcok sara.
Ne érts félre, nem vagyok sem google fan, sem androidbuzi. Nekem nem kell az állandó netkapcsolat telóra, meg a friendface szinkron. Épp ezért vagyok bajban, mert a korszerű készülékek mind ebben az őrületben kerülnek piacra. Újabb ótvaras fapadosra meg nem váltok a régi ótvaras fapadosról. :)
Ettől függetlenül szerintem szezont kevertél a fazonnal.
k_chris 2010.08.12. 11:32:54
bagoj ur 2011.01.11. 10:56:13
Nemtom milyen cégnél dolgozol, lehet nálatok nem kell annyi érzékeny ügyféladatot védeni de pl. nálunk a split tunneling elképzelhetetlen még PC-vel is, nemhogy telefonnal.
blackshepherd · http://suckit.blog.hu 2011.01.17. 07:43:47
Ilyen kontextusban sok esetben mindegy, hogy split tunnel, vagy XOR a két kapcsolat, okozható kár tekintetében gyakorlatilag megegyezik a kettő.